Bitkisel Gliserin

Bitkisel Gliserin

Bitkisel Gliserin

Bitkisel gliserin gıdadan kozmetiğe sanayiden ilaç sektörüne aklınıza gelebilecek her sektörde 1500’ ü aşkın farklı kullanım alanıyla hayatımızın her alanına girmiş şeker gibi tatlı bir kimyasaldır. Yüksek nemlendirme özelliğine sahiptir ve hacminin tam 4 katı suyu absorbe edebilir. Gliserin, propan 1,2,3 triol, 1779 yılında Scheele tarafından zeytinyağının sabunlaştırılması sırasında bulunmuştur. Yağlı maddelerin sabunlaştırılmasıyla elde edilen gliserol, bir trihidrik alkoldür; yani her biri farklı bir karbon atomuna bağlı üç hidroksil grubu (OH) içerir. Eter, karbon sülfür ve benzende çözünmez. Suda ve alkolde ise her miktarda çözünür. Gliserin, ham gliserin ve rafine gliserin olmak üzere ikiye ayrılır. Ham gliserin, imalat şekline göre sabun altı ve hidroliz gliserini şeklinde olabilir. Rafine gliserin, içerdiği safsızlıklara göre, teknik, dinamik ve kimyasal saf gliserin olmak üzere üçe ayrılır. Bitkisel gliserin VG kısaltması ile adlandırılır.

Görünümü : Renksiz, kokusuz hafif tatlı yoğun bir sıvıdır.
Kimyasal Adı : E422, 1,2,3-propanetriol, gliserol
Kimyasal Formülü : C3H8O3
Yoğunluk: 1,26 g/cm³
Kaynama noktası: 290 °C
Molar kütle: 92,09382 g/mol
Erime noktası: 17,8 °C
Sınıflandırma: Poliyol
Besin Enerjisi : 4.32 kcal/g

Bitkisel Gliserin Nasıl Yapılır ?

Gliserin iki yolla elde edilir bunlar petrokimyasal yollardan ve doğal yollardan. Doğal yollardan elde edilen gliserin bitkisel yağlar, hayvansal yağlar veya her ikisinin karışımı olabilir. Bitkisel yağlardan elde edilen gliserine bitkisel veya vegetable gliserin (vg) denir. Bitkisel gliserin palm yağı, , hurma yağı, hindistan cevizi yağı yada zeytin yağı gibi bir çok farklı yağ çeşidinden üretilebilir.

Bitkisel Gliserin Kullanım Alanlar

 • Elektronik sigara likiti yapımında kullanılır. VGkısaltması ile adlandırılmaktadır.
  • Öksürük şuruplarının üretiminde kullanılır.
  • Kabızlığı giderilmesinde kullanılır.
  • Krem, nemlendirici gibi kişisel bakımda kullanılan ürünlerin yapımında kullanılır.
  • Bebeklerin nefesini açmak için kullanılır.
  • Mum ve sabun üretiminde kullanılır.
  • Gıda sektöründe kullanımı çok yaygındır. Şeker kullanılan yerlerde şekerin yerine kullanılabilen gliserin, aynı zamanda da yiyecek ve içeceklerde tatlandırıcı, çözücü ve nem tutucu olarak kullanılmaktadır. Gıda sektöründe E422 nolu gliserin kullanılır.
  • Dondurmaların yapılarını ve kıvamları düzeltmek ve korumak için kullanılır.
  • Cilt bakımı için de kullanılabilen gliserin özellikle cilt çatlaklarında ve yaraların onarılmasında oldukça etkilidir.
  • Pastanelerde ve pasta yapımında sıkça kullanılır.
  • Sanayi çözücülerinin yapımında ve daha birçok alanda kullanılır.

Bitkisel Gliserin Markaları

Sigma Aldrich Bitkisel Gliserin

Alman kimya devi Merck tarafından satın alınan Sigma Aldrich firması tarafından üretilen özellikle yüksek saflık derecesine sahip ülkemizde bulunan en iyi bitkisel gliserindir. Sigma Aldrich bitkisel gliserin üretim merkezleri Almanya ve Malezya da bulunmaktadır. 25kg lik ambajlarda ithal edilmektedir. Halal ve Kosher sertifikaları vardır. Palm yağı kullanılarak karbon filitrelerden süzülerek üretilmektedir. Ülkemizde bulunabilecek en yüksek saflığa sahip bitkisel gliserindir.
Sigma Aldrich Bitkisel Gliserin  w252506 FG HALAL KOSHER
Densty 1,25 g/ml
Cas No 56-81-5
M.A. (Saflık) % 99.96 min.

Kimetsan Bitkisel gliserin

Kimetsan kimya 1986 yılından günümüze Ankara Organize Sanayi bölgesinde kimya sektöründe faaliyet göstermektedir. Özellikle bitkisel gliserini zeytinyağı kullanarak yapıyor olması diğer firmalardan farklı yönüdür. Uygun fiyatı zeytin yağından üretiliyor olması ve yüksek kalitesi ile kullananlar tarafından beğenilmektedir.
Kimetsan VG Natural Chem Pure/ Pharma Grade USP
Molar Mass 92.09g/mol
Cas No 56-81-5
EC No 200-289-5
M.A. (Saflık) % 99.8

Carlo Erba Bitkisel Gliserin

Avrupa menşeli Carlo Erba firması 1853 yılında dr. Carlo Erba tarafından kuruldu. Fransa merkezli 3 fabrikada üretim yapmaktadır. Carlo Erba  bitkisel gliserin kanola (Kolza Brassica Napus) dan imal edilmektedir. Yüksek saflık ve kaliteye sahiptir. Tüm kullanıcılar tarafından olumlu geri dönüş almıştır.
Carlo Erba VG Ph.Eur.-USP-FUPh
CAS Number: 56-81-5
EC Number: 200-289-5
M.A. (Saflık) % 99.9

Wilmar Bitkisel Gliserin

Wilmar, Asya’nın yağlı asit üretiminin yaklaşık üçte birini oluşturan dünyanın en büyük oleokimyasal üreticilerinden biridir. Üretim tesisleri Çin, Malezya, Endonezya, Hollanda ve Fransa’da bulunmaktadır. Dünyanın en büyük palm yağı ve ürünleri üreticilerindendir. Wilmar bitkisel gliserin palm yağından üretilmektedir. Özellikle uygun fiyatı ve kalitesi ile tüm dünyada kullanılmaktadır.
Wilmar VG USP, EU, BP
Molar Mass 92.095g/mol
Cas No 56-81-5
EC No 200-289-5
M.A. (Saflık) % 99.8

Mediko Bitkisel Gliserin

İspanyadan Mediko Kimya tarafından ithal edilmektedir. Palm yağından imal edilmektedir. Aroma ve buhar performansı üst düzeydir. Uygun fiyatı ile kullananlar tarafından olumlu geri  dönüş almıştır.
Mediko VG USP, EP
CAS Number: 56-81-5
EC Number : 200-289-5
M.A. (Saflık) % 99.8

hugbuhar.net bitkisel gliserin almak için en doğru adres.

Bu gönderiyi paylaş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


DUYURU

Değerli Müşterilerimiz

Yeni Stok ve Ürün Tedariki Dolayısı ile

Sipariş Gönderimi Bir Süre Ertelenmiştir

Yeni Ürün ve Avantajlı Fiyatlarımız ile Çok Yakında Sizlere Tekrar Hizmete Devam Edeceğiz.


This will close in 20 seconds