Nbase Nedir ? En Kaliteli Nbase, Likit İçin Nbase

Nbase Nedir ? En Kaliteli Nbase, Likit İçin Nbase

Nbase Nedir ? En Kaliteli Nbase, Likit İçin Nbase

NBase ülkemizde vape kullanımının yaygınlaşması ile her gün daha popüler olan bir bileşimdir. Nbase i Vape için likitlerin hazırlanmasında kullanılan ana bileşen olarak adlandırabiliriz. NBase içeriğinin likitlerin içeriğinden tek farkı içinde aroma olmamasıdır. Nbase içeriği VG bitkisel gliserin, PG mono proplen glikol ve nik*** dir. Nbase aromasız sek olarak tüketilebilir. Saf Nbase kullananların sayısı her geçen gün artmaktadır. Nbase nedir? En iyi nbase nasıl anlaşılır, Nbase bileşenleri nelerdir? Nbase nasıl kullanılır? Likit nbase ve nbase aroma ilişkisi gibi soruları merak ediyorsanız yazımız sizin için faydalı olacaktır. Ayrıca NBASE Çeşitlerimizi BURAYI Tıklayarak inceleyebilirsiniz.

NBase

NBase içerisinde gliserin karışımları bulunan bunun yanında kullanıcının isteğine göre niko ekleyebildiği (niko*** insan sağlığına zararlıdır ve sadece sigarayı bırakmak amacı ile doktor tavsiyesi ile yine doktorların önerdiği yöntemler ile kullanılmalıdır) içerisinde çok az miktarda saf su barındıran likit yapmak için ana bileşeni oluşturan bir karışım olarak tarif edebiliriz.
Nbase içerisinde buharcı diliyle VG diye kısaltılan vegetable glycerol yani bitkisel gliserin bunun yanında PG kısaltması ile anılan mono proplen glikol isteğe bağlı olarak eklenebilecek niko*** ve %0,05 civarında saf su ihtiva eder. Nbase hazırlamak için gliserin seçiminde VG için CAS No: 56-81-5 ve PG için CAS No: 57-55-6 tercih edilmelidir.  VG Bitkisel Gliserin doğal yollarla bitkisel yağlardan elde edilir, PG Sentetik gliserin petrokimyasal ürünlerden elde edilir. ( Biyodizel üretiminden geriye kalan yan üründür.)  Nik*** içermeyen sadece VG+PG den oluşan ürünlere Base denilmektedir. Nbase içerik kontrolünüzde ayrıca üretici firmaların bazı belgelere sahip olması kullandığınız ürünün güvenilirliği açısından son derece önemlidir. Bu standartlara kısaca değinecek olursak

Nbase İçeriğinde Kullanılan Kimyasalların Standartları

European Pharmacopoeia (Ph. Eur. PE) Avrupa Konseyi’ne ait olan Avrupa Farmakopesi (Avr.Farm.) Avrupa’da farmasötik ürünleri hazırlamak üzere kullanılan geniş bir aralıktaki etken madde ve eksipiyanları listeleyen bir farmakopedir.
US Pharmacopoeia (USP-NF) Amerika Birleşik Devletleri Farmakopesi ( USP) ve Ulusal Formüller (NF) ayrıca FDA onaylı ürünlerin standartları.
Nbase içerikleri genelde değişik marka vg pg karışımlarından oluştuğu için Nbase içerisindeki VG ve PG ayrı ayrı değerlendirilmelidir.

En Kaliteli Nbase

Nbase ürünlerinde birçok çeşit bulunmaktadır. Bunlar nbase de kullanılan bileşenlere göre ayırt edilebilir. Ülkemizde birçok firma kendi nbase ürünlerinin premium olduğunu idda etse de nbase ürününde kullanılan vg, pg ve nik*** markaları nbase’in kalitesini belirlemektedir. Nbase i oluşturan bileşenlerden  VG saflık değerine göre ayırt edilebilir. Ülkemizde satılan en saf bitkisel gliserin Merck firması tarafından üretilen Sigama Aldrich bitkisel gliserindir. PG için önerebileceğimiz yine alman firması merck tarafından üretilen CAS No: 57-55-6 mono proplen glikoldur. Ayrıca Basf marka pg ürünlerinide tavsiye etmekteyiz.  En iyi nbase bileşimi Sigma VG Merck Pg ve Merc Nik*** den oluşmaktadır. Ayrıca uygun fiyatlı wilmar bitkisel gliserin de deneyebilirsiniz. En iyi nbase’ i hugbuhar dan en uygun fiyata alabilirsiniz.

Likit Yapmak İçin Nbase

Likit yapmak için gerekli olan ana bileşen nbase dir. Nbase ve aroma karışımı ile likit yapılabildiği gibi Likit Nbase sek olarak da kullanılabilir. Nbase oranlarında tavsiye edilen ve en çok kullanılan vg pg 80/20 ve 70/30 oranlarıdır. Nbase de buhar yoğunluğunu vg boğaz vurumunu pg ile arttırabilirsiniz. Unutmamak gerekirki asıl boğaz vurumunu nik*** oranı belirler. Likit nbase kullanımında dikkat edilmesi gereken husus nbase ‘i oluşturan bileşenlerin markaları ve kalitesidir. Birçok marka ve kalitede ürün piyasada bulunmaktadır. Bunlardan en kalitelilerini sizler için en uygun fiyata Hugbuhar olarak sunmaktayız.

Aroma Nbase İlişkisi

Nbase ürünlerinin aroma ile olan ilişkileri kimyasal tepkimeler ile açıklanabilir. Aroma içerisinde bulunan pg ile nbase içerisinde bulunan pg kimyasal olarak aynı bileşendir. Aromanın nbase ile karıştırılması sonucu aroma kimyasal olarak nbase içerisinde bulunan bileşenler ile bağlar kurar. Nbase oranında pg miktarının fazla olması aromanın nbase ile daha çabuk ve daha kuvvetli kimyasal bağlar kurmasına yardımcı olur. Eğer daha yoğun aromalı bir likit elde etmek istiyorsanız nbase de kullanılan pg miktarını arttırmanız bu konuda size yardımcı olur.

Saklama Koşulları ve Nbase Oranları

Nbase bileşiminiz evde oda sıcaklığında bir yıl kadar tazeliğini korur. Oda sıcaklığı 12 °C ile 21 °C aralığını ifade eder. Burada önemli olan Nbase’ in cam şişede muhafaza edilmesi ve güneş ışığından korunmasıdır. Eğer Nbase ürünlerini buzdolabında 4 °C, 8 °C aralığında saklarsanız tazeliğini iki yıla kadar uzatmak mümkündür. Bazı kullanıcılar nbase i deep freze ile dondurulduğunda 3 yıl kullanım süresi olduğundan bahsetmektedir ancak Nbase dondurmak bizce tavsiye edilmemektedir. Nbase ürünlerini serin güneş ışığı almayan ağzı sıkıca kapalı hava ile teması olmayan kaplarda muhafaza etmek en doğru yöntemdir. Nbase seyreltmek için yüksek nik*** değerine sahip nbase ürünlerine vg ve pg ekleyerek daha daha düşük nik*** değerine sahip nbase elde edebilirsiniz.  Nbase oranları en çok kullanılan 80/20 ve 70/30 dur. Sizlerde kullanımım alışkanlıklarınıza bağlı olarak en iyi nbase oranlarını kendiniz belirleyebilirsiniz.

Bu gönderiyi paylaş

Comments (1)

  • HugBuhar cevap

    nbase ve aroma içeriklerini denemek için tester boyutlu diy kit siparişi verebilirsiniz.

    21/10/2020 , 12:10

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir


DUYURU

Değerli Müşterilerimiz

Yeni Stok ve Ürün Tedariki Dolayısı ile

Sipariş Gönderimi Bir Süre Ertelenmiştir

Yeni Ürün ve Avantajlı Fiyatlarımız ile Çok Yakında Sizlere Tekrar Hizmete Devam Edeceğiz.


This will close in 20 seconds